Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zmiana na stanowisku komendanta wojewódzkiego Policji w Łodzi

Data publikacji 14.11.2008

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji na wniosek komendanta głównego Policji odwołał ze stanowiska komendanta wojewódzkiego Policji w Łodzi mł. insp. Lecha Biernata i jednocześnie powołał na to stanowisko dotychczasowego dyrektora Biura Spraw Wewnętrznych KGP insp. Marka Działoszyńskiego.

Wcześniej - 10.11.2008 r. komendant Biernat powołując się na względy osobiste złożył raport o przeniesienie do dyspozycji komendanta głównego. Raport ten został przyjęty.

Oceniając bardzo dobrze wiedzę i doświadczenie zawodowe a także dotychczasowe efekty pracy, komendant główny zamierza w najbliższym czasie powierzyć mu do realizacji inne zadania.

Nowy komendant wojewódzki jest funkcjonariuszem od 23 lat. W trakcie dotychczasowej służby pracował w różnych jednostkach, przechodząc wiele szczebli kariery zawodowej. Rozpoczynał od pracy patrolowej w Międzyrzeczu. Później objął stanowisko inspektora operacyjno – dochodzeniowego w tej samej jednostce. Od lutego 1991 r. był komendantem komisariatu w Skwierzynie, funkcję tą pełnił przez 8 lat.

Od 1999 r. pracuje w strukturach Biura Spraw Wewnętrznych. Dyrektorem tej komórki został w styczniu 2006 r.

Oficjalne przekazanie obowiązków komendanta wojewódzkiego Policji w Łodzi odbędzie się w najbliższy poniedziałek.

Powrót na górę strony