Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zmuszał 13-latka do okradania babci

Data publikacji 14.11.2008

Kaliscy policjanci zatrzymali 18-latka, który zmuszał młodszego chłopaka do okradania swojej babci. Młody mężczyzna zastraszał 13-latka biciem i groźbami, a za zdobyte w ten sposób pieniądze kupił samochód. Kobieta straciła 4,5 tys. złotych. Zatrzymanemu grozi kara nawet do 10 lat więzienia.

Do komendy policji w Kaliszu zgłosiła się mieszkanka gminy Stawiszyn, która poinformowała, że 13-letni wnuczek ukradł jej 4,5 tys. złotych. Kobieta twierdziła również, że chłopak zrobił to bo bał się starszego kolegi, który zażądał od niego pieniędzy.

Funkcjonariusze pracujący nad sprawą ustalili, że sprawcą zastraszania i wyłudzenia jest 18-letni mieszkaniec tej samej miejscowości. Z relacji wnuczka wynika, że starszy od niego chłopak zaczepił go na boisku szkolnym, chwycił za szyję i przycisnął do ziemi grożąc pobiciem jeżeli ten nie przyniesie mu pieniędzy. Sytuacja taka powtarzała się kilka razy. Wystraszony chłopiec, bojąc się bicia, zabrał z kredensu babci pieniądze i zaniósł swojemu prześladowcy. Wówczas mężczyzna "pochwalił" 13-latka, za to, że świetnie się spisał. Za pieniądze, które wymusił kupił samochód, a małoletniemu w nagrodę obiecał przejażdżkę.

Za wymuszenie rozbójnicze zatrzymanemu grozi kara do 10 lat więzienia.

Powrót na górę strony