Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wjechał pod pociąg i uciekł

Data publikacji 14.11.2008

Kolizja z pociągiem, ucieczka z miejsca zdarzenia i zgłoszenie kradzieży auta – tego wszystkiego dopuścił się Jan K. dlatego, że do 2011 roku ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Grozi mu 3 lata więzienia za prowadzenie pojazdu wbrew zakazowi, ponadto odpowie za pozostałe czyny.

O dużym szczęściu może mówić kierowca osobowego volkswagena, który wczoraj po południu na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Zdunach próbował przejechać przez tory kolejowe tuż przed pociągiem relacji Chojnice-Tczew. Zderzył się z nadjeżdżającym pociągiem, na szczęście zniszczeniu uległ tylko samochód, a kierowcy nic się nie stało. Mężczyzna po kolizji uciekł z miejsca zdarzenia i… udał się na komendę, by tam zgłosić kradzież swego auta.

W czasie, gdy strażacy i policjanci zajmowali się usuwaniem skutków zderzenia auta z pociągiem 22-letni Jan K. składał zawiadomienie o kradzieży.

Jednak ciekawość policjantów wzbudziły liczne otarcia naskórka jakie posiadał Jan K. Zmierzający tym tropem śledczy ustalili, że to właśnie zawiadamiający o przestępstwie 22-latek kierował golfem w czasie kolizji z pociągiem.

Jak się później okazało mężczyzna ten uciekł z miejsca zdarzenia i powiadomił policję o kradzieży auta, ponieważ kierował autem wbrew zakazowi orzeczonemu przez sąd. Zakaz ten obowiązuje Jana K. do 2011 roku.

Teraz 22-latek odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem mechanicznym wbrew orzeczonemu zakazowi za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Jan K. nie uniknie również odpowiedzialności za powiadomienie Policji o niepopełnionym przestępstwie oraz spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym.


 

  • Fot. PSP Starogard Gdański
  • Fot. PSP Starogard Gdański
  • Fot. PSP Starogard Gdański
  • Fot. PSP Starogard Gdański
Powrót na górę strony