Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podrabiał znaki towarowe

Data publikacji 14.11.2008

Opolscy policjanci zajmujący się przestępczością gospodarczą w siedzibie jednej z brzeskich firm ujawnili w trakcie produkcji wyroby z podrobionymi znakami towarowymi. W firmie wytwarzano tekstylia ze znakami graficznymi przedstawiającymi postacie ze znanych bajek. Wartość zabezpieczonych przez policjantów maszyn produkcyjnych i towaru to około 250 tys. zł.

Policjanci z KPP w Brzegu i KWP w Opolu, w trakcie pracy nad sprawą dotyczącą obrotu wyrobami z podrobionymi znakami towarowymi, ujawnili w siedzibie jednej z brzeskich firm wyroby z zastrzeżonymi znakami graficznymi przedstawiającymi postacie z popularnych bajek dużej amerykańskiej firmy produkującej filmy dla dzieci. W momencie wejścia policjantów do firmy trwała właśnie ich produkcja.

45-letni właściciel brzeskiej firmy, pomimo dochodzenia prowadzonego już w 2007 roku przez opolską prokuraturę, dalej kontynuował swoją działalność.

Na terenie firmy funkcjonariusze zabezpieczyli kilkanaście wyprodukowanych od rana tekstyliów na poduszeczki i wałki dekoracyjne ze znakami graficznymi postaci z bajek, maszyny - hafciarki służące do nanoszenia znaków towarowych oraz komputer, na którym znajdowały się zastrzeżone wzory graficzne.

Wartość zabezpieczonego mienia jest nie mniejsza niż 250 tys. zł. Za przestępstwo to grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
 

Powrót na górę strony