Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

5 godzin na wolności

Data publikacji 14.11.2008

Policjanci z rewiru dzielnicowych w Polskiej Cerekwi już po kilkudziesięciu minutach od zdarzenia zatrzymali 21-letniego mężczyznę podejrzanego o rozbój. Zatrzymany 5 godzin wcześniej został warunkowo zwolniony z zakładu karnego.

Około 22.oo dyżurny komisariatu Policji w Koźlu otrzymał telefoniczną informację o rozboju, do jakiego doszło w autobusie kursującym pomiędzy Kędzierzynem - Koźle a Pawłowiczkami. Jak ustalili policjanci, zgłaszający jechał autobusem, gdy podszedł do niego młody mężczyzna i zażądał telefonu komórkowego. Napastnik był pijany. Kiedy telefonu nie dostał, uderzył swoją ofiarę w twarz i z kieszeni wyciągnął mu telefon. Napadnięty wysiadł z autobusu w Pawłowiczkach i o wszystkim zawiadomił policję.

Na podstawie podanego przez pokrzywdzonego rysopisu, policjanci wytypowali potencjalnego sprawcę napadu. Już po kilku minutach mężczyzna został zatrzymany w swoim domu. Znaleziono przy nim skradziony telefon. Jak się okazało był pijany – miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci ustalili, że zatrzymany 21-latek, tego samego dnia, około 15:30, został warunkowo zwolniony z zakładu karnego, gdzie odbywał karę pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko mieniu.

Teraz mężczyzna trzeźwieje i oczekuje na decyzję prokuratora w swojej sprawie. Za rozbój grozi mu kara 12 lat pozbawienia wolności.

 

Powrót na górę strony