Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani złodzieje materiałów budowalnych

Data publikacji 15.11.2008

Rawiccy policjanci ustalili i zatrzymali trzech mężczyzn, którzy w Sowinach pod Rawiczem z terenu budowy Pałacu, skradli przewody elektryczne, materiały budowlane i elektronarzędzia . Grozi im do 5 lat więzienia.

Policjanci z Rawicza na początku września zostali powiadomieni o kradzieży materiałów budowlanych z terenu remontowanego Pałacu w Sowinach. Złodziej skradli elektronarzędzia, materiały budowlane, przewody elektryczne na łączną kwotę ponad 3 tys. zł.

Kryminalni w ciągu miesiąca bardzo dokładnie „prześwietlili” środowisko przestępców, którzy wcześniej byli karani za podobne czyny. Okazało się, że ten trop był słuszny. W ręce funkcjonariuszy wpadli trzej złodzieje. Dwaj są mieszkańcami gminy Wąsacz, a kolejny jest z gminy Bojanowo. Mają od 18 do 20 lat. Jeden z nich wcześniej był notowany za podobne przestępstwa.

Policjanci odzyskali część skradzionych z terenu budowy rzeczy. Jednak większość została sprzedana, niektóre przedmioty trafiły do punktu skupu złomu.
Śledczy dotarli już do jednego z kupców. Mieszkaniec gminy Bojanowo już niebawem prawdopodobnie usłyszy zarzut paserstwa.

Mężczyźni za kradzież odpowiedzą przed sądem, grozi im kara do 5 lat więzienia .

 

Powrót na górę strony
Polska Policja