Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Włamywacze w potrzasku

Data publikacji 15.11.2008

Policjanci z Gniezna zatrzymali dwóch włamywaczy do magazynu płytek ceramicznych, po tym jak ci zostali zamknięci wraz z samochodem na posesji przez jego właściciela. Mężczyzna widząc złodziei nie tracąc "zimnej krwi" zaproponował im wjazd na swoje podwórko, a następnie zamknął bramę wjazdową na kłódkę. Włamywacze nie mieli drogi ucieczki. Grozi im do 10 lat więzienia.

Nad ranem 53-letni mieszkaniec Jankówka usłyszał szczekanie psa. Zaniepokojony wyszedł na dwór, jednak nie zauważył niczego niepokojącego. Po chwili jednak sytuacja się powtórzyła. Tym razem oprócz "ujadania" psa usłyszał hałas. Gdy wyszedł na zewnątrz domu … ujrzał dwóch mężczyzn okradających pobliski magazyn. Złodzieje wynosili kartony z ceramicznymi płytkami i pakowali je do zaparkowanego przed magazynem cinquecenta.


Mężczyzna nie tracąc zimnej krwi, podszedł do włamywaczy i zaproponował wjazd na teren swojej posesji. Rabusie zaskoczeni takim pomysłem pomyśleli, że mężczyzna chce, by się z nim podzielić łupem. Zdecydowali się jednak skorzystać z tej propozycji. Gdy tylko wjechali na podwórze 53-latek zamknął bramę na kłódkę i powiadomił o całym zajściu właściciela magazynku i policję.

Policjanci po kilku minutach byli na miejscu. Zatrzymali będących w potrzasku dwóch braci: 17-letniego Grzegorza R. i 19-letniego Przemysława R.

Za kradzież z włamaniem sprawcom grozi im nawet 10 lat więzienia.
 

Powrót na górę strony
Polska Policja