Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

11 i 14-latek terroryzowali młodszych kolegów

Data publikacji 15.11.2008

Policjanci zespołu ds. nieletnich w Ostrowie Wielkopolskim ustalili dwóch nieletnich chłopców w wieku 14 i 11 lat, którzy od niemal roku „terroryzowali” młodszych uczniów jednej ze szkól powiatu ostrowskiego. Łącznie udowodniono im 13 przypadków pobić i wymuszeń. Za swoje czyny odpowiedzą przez sądem dla nieletnich.

W jednym z zespołu szkół na terenie powiatu ostrowskiego od roku dwaj chłopcy w wieku 14 i 11 lat wymuszali pieniądze, grozili i zastraszali młodszych kolegów. Jak ustalili policjanci wszystko i zaczęło się w lutym tego roku. Wtedy starszy z chłopców wymusił od młodszego kolegi 4 złote, grożąc przy tym pobiciem.

"Uskrzydlony" udaną akcją , tym razem z 11-letnim kolegą kilkakrotnie bili, kopali i popychali wytypowane przez siebie ofiary. Często byli to młodsi i słabsi uczniowie tej szkoły. Pobitym grozili przy tym pobiciem, w razie poskarżenia się komukolwiek na to co ich spotyka.

Przestraszeni młodsi uczniowie, bojąc się pobicia milczeli. Z tego też zapewne powodu zuchwalstwo młodych sprawców pozostawało bezkarne. W końcu jednak ich "wyczyny" ujrzały światło dzienne. Przy wydatnej pomocy dyrekcji szkoły oraz rodziców zastraszonych i pobitych dzieci, policjanci zajmujący się problematyką nieletnich z ostrowskiej Policji zakończyli przestępcze "działanie" nieletnich łobuzów.

Policjanci zarzucili młodym przestępcom 13 czynów karalnych dotyczących pobić, wymuszeń i gróźb . Sprawa niebawem trafi na wokandę sądu dla nieletnich .

 

Powrót na górę strony
Polska Policja