Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Napad na kuriera

Data publikacji 15.11.2008

W centrum Płocka został napadnięty kurier roznoszący informacje do mieszkańców miasta. Całe zdarzenie zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu. Dzięki szybkiej reakcji Policji bandyta został zatrzymany kilkanaście minut po napadzie.

Napad, to na szczęście tylko jeden z elementów ćwiczeń, jakie zostały zorganizowane przez Wydział Zarządzania Kryzysowego płockiego Urzędu Miasta. Dzięki nim można było sprawdzić jak współdziałają ze sobą służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo płocczan.

Pierwsze założenie to napad na kuriera, który w razie mobilizacji roznosiłby informacje do mieszkańców. Trasę, jaką ma do przebycia obserwują kamery miejskiego monitoringu. To dodatkowe zabezpieczenie w razie napadu. W sytuacji zagrożenia natychmiast zostaje poinformowany najbliższy patrol Policji. Przy użyciu kolejnych kamer załoga radiowozu jest na bieżąco informowana o drodze ucieczki napastnika, co w rezultacie pozwala na bardzo szybkie zatrzymanie.

Drugim założeniem był wybuch pożaru w jednym z płockich hipermarketów. Działania Policji w ramach tej operacji to przede wszystkim zapewnienie bezpiecznego przejazdu służbom ratowniczym, działania blokadowe oraz niedopuszczenie do miejsca zdarzenia postronnych osób. Podczas akcji znaleziony został niebezpieczny ładunek. Policjanci z Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego sprawdzili zagrożony rejon i zabezpieczyli ładunek do czasu przyjazdu saperów.

Ostatnim elementem ćwiczeń był wyciek niebezpiecznej substancji w zakładach Sandrób. Tu również rolą Policji było zapewnienie bezpiecznego przejazdu służbom ratowniczym, działania blokadowe oraz niedopuszczenie do miejsca zdarzenia postronnych osób.

Założenia zostały zrealizowane. Dzięki nim można było sprawdzić jak w sytuacji realnego zagrożenia współpracują ze sobą służby ratownicze oraz służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo.
 

Powrót na górę strony
Polska Policja