Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Oszukała starszą panią na niemal 70 tys.zł

Data publikacji 16.11.2008

Policjanci z sekcji do walki z korupcją i przestępczością gospodarczą komendy miejskiej Policji w Koszalinie zatrzymali 47-letnią Ninę D., która pod pozorem uzyskania pomocy, zaskarbiając sobie zaufanie starszej kobiety, wyłudziła od niej niemal 70 tysięcy złotych. 47-latka "żerowała" na naiwności starszej pani kilka miesięcy, czyniąc z tego główne źródło dochodu. Trafiła za kratki. Grozi jej kara do 8 lat pozbawienia wolności.

W lutym 2008 roku do mieszkania starszej pani zapukała kobieta narodowości romskiej. Uskarżając się na trudną sytuację materialną Nina D. poprosiła ją o pomoc. Na początku zdobywała zaufanie starszej kobiety zaprzyjaźniając się z nią, aż w końcu poprosiła ją o pożyczkę. Pierwszy dług oddała w całości, jednocześnie prosząc o następne pieniądze. Jednak później oddawała coraz mniejsze kwoty, aż zaprzestała zwracania pożyczek. W ten sposób wyłudziła od starszej pani wszystkie jej oszczędności. Potem Nina D. zaczęła prosić ją o kupno na raty telefonów komórkowych, komputerów przenośnych i sprzętu RTV. Na koniec starsza kobieta zaciągnęła na siebie kilka kredytów gotówkowych w różnych bankach, a dokumentację i pieniądze w całości oddawała Ninie D. wierząc, że w ten sposób pomaga potrzebującej koleżance. Łączna kwota wyłudzonych przez 47-latkę kredytów, oszczędności i sprzętu sięgnęła prawie 70 tysięcy złotych.

 

Przestępczy proceder, który stał się głównym źródłem dochodu Niny D., trwał do października 2008 roku. Wtedy to brat pokrzywdzonej kobiety zorientowawszy się, że ktoś oszukał jego siostrę, powiadomił o tym fakcie koszalińskich policjantów. Ci natychmiast zajęli się sprawą. Jak się okazało starsza pani nie znała jednak żadnych danych oszustki i nic o niej nie wiedziała.

Żmudna praca operacyjna doprowadziła wreszcie policjantów do Świdwina, gdzie mieszkała Nina D. Kobieta została zatrzymana Przy wsparciu policjantów z zespołu przestępczości gospodarczej z KPP Świdwin przeszukano jej mieszkanie. Odzyskano wyłudzony telewizor LCD, nagrywarkę DVD i dwa telefony komórkowe. Resztę przedmiotów zakupionych na raty Nina D. jak się okazało wstawiała do komisów lub sprzedawała.

Policjanci sprawdzają teraz, czy Nina D. nie oszukała w ten sposób także innych osób. Decyzją sądu Nina D. najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Kobiecie grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.
 

Powrót na górę strony
Polska Policja