Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działania "Dyskoteka"

Data publikacji 16.11.2008

Ostródzcy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej kontrolowali trzeźwość kierowców i stan techniczny samochodów podczas działań „Dyskoteka”. Policjanci działali w okolicy dyskotek, żeby uniemożliwić pijanym kierowcom uczestnictwo w ruchu. W efekcie funkcjonariusze zatrzymali 5 kierowców na „podwójnym” gazie. Rekordzista miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zapowiadają, że działania będą systematycznie realizowane.

20 policjantów i 7 funkcjonariuszy Straży Miejskiej z Ostródy prowadziło na terenie powiatu działania „Dyskoteka”. Funkcjonariusze, szczególnie w okolicy dyskotek kontrolowali trzeźwość kierowców i stan techniczny samochodów. W efekcie wczorajszej nocy zatrzymano 5 pijanych kierowców. Rekordzista okazał się 55-letni Andrzej C. mieszkaniec gminy Ostróda, który miał 2,1 promila alkoholu w organizmie. Tuż za nim z wynikiem 1,4 promila uplasował się 26-letni Łukasz S. Mężczyźni po wytrzeźwieniu odpowiedzą przed sądem. Grozi im do 2 lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy nawet na 10 lat. Policjanci skontrolowali również 45 samochodów. Zatrzymali 3 dowody rejestracyjne.

Zgodnie z zapowiedzią policjantów, działania w okolicy największych w powiecie dyskotek, będą systematycznie realizowane.

 

Powrót na górę strony
Polska Policja