Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany sprawca śmiertelnego pobicia

Data publikacji 16.11.2008

Policjanci z Sieradza zatrzymali 24-latka, który w trakcie imprezy alkoholowej stając w obronie brata kilka razy uderzył 28-letniego mieszkańca Sieradza. Następnego dnia mężczyzna zmarł. 24-latek usłyszy najprawdopodobniej zarzuty spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu człowieka, którego następstwem jest śmierć. Grozić mu może kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

13 listopada w jednym z mieszkań w budynku wielorodzinnym na ul. Targowej w godzinach wieczornych 38-letnia właścicielka mieszkania spożywała alkohol w towarzystwie trzech mężczyzn w wieku 28, 24 i 35 lat. W trakcie biesiady pomiędzy 28 i 35-latkiem doszło do nieporozumienia. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 28-latek uderzył 35-latka, a w obronie starszego z mężczyzn stanął jego młodszy brat. 24-latek kilka razy uderzył 28-latka, a ten w wyniku zadanych ciosów upadł. Po interwencji właścicielki mieszkania bracia opuścili lokum, a poszkodowany pozostał u niej, gdyż od pewnego czasu mieszkał razem z kobietą. Jak twierdziła kobieta bezpośrednio po bijatyce jej partner nie uskarżał się na żadne dolegliwości i położył się spać. Następnego dnia około godziny 16 kobietę zaniepokoił stan zdrowia 28-latka. Mężczyzna charczał, miał nieprawidłowy oddech i zasinienie ust. Kobieta wezwała pogotowie. Przybyły na miejsce lekarz pogotowia stwierdził zgon mężczyzny. Zwłoki zabezpieczono, a przeprowadzona sekcja wykazała, że przyczyną zgonu był krwiak podtwardówkowy.

Czynności podjęte przez sieradzkich policjantów doprowadziły do zatrzymania sprawcy. Podejrzany 24-latek w chwili zatrzymania był w stanie nietrzeźwości - przeprowadzone badanie wykazało 3 promile alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Zatrzymany sieradzanin był w przeszłości karany za kradzieże z włamaniem, kradzieże, oszustwa, paserstwo oraz prowadzenie pojazdów w stanie nietrzeźwości. Po wytrzeźwieniu mieszkaniec Sieradza najprawdopodobniej usłyszy zarzuty spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu człowieka, którego następstwem jest śmierć. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności nawet do 12 lat.

 

Powrót na górę strony
Polska Policja