Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Włamali się i zniszczyli dwa auta

Data publikacji 16.11.2008

Zatrzymani przez północnopraski patrol Policji 35-letni Piotr H. i jego kompan 42-letni Jan M. wpadli na gorącym uczynku kradzieży z włamaniem i niszczenia mienia. Mieli po niemal dwa promile alkoholu w organizmie i trafili do izby wytrzeźwień. Za dewastację bmw i włamanie do lexusa oraz kradzież czterech butelek alkoholu, mężczyźni już usłyszeli zarzuty. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Była 21:20, gdy do policjantów patrolujących dzielnicę dotarł komunikat o chuliganach, którzy niszczą na ulicy Siedleckiej samochody. Mundurowi, którzy na miejscu byli chwilę później, zastali dwóch pijanych mężczyzn: 35-letniego Piotra H. i 42-letniego Jana M. oraz zdemolowane samochody.Policjanci natychmiast zatrzymali obu mężczyzn.

Wezwana na miejsce grupa dochodzeniowo-śledcza sprawnie ustaliła właścicieli zniszczonych aut oraz świadków zdarzenia. Po przeprowadzeniu oględzin miejsca zdarzenia, okazało się, że wandale zniszczyli dwa samochody, a także dokonali kradzieży z włamaniem. W lexusie poprzez wybicie tylnej szyby, ukradli cztery butelki włoskiego wina. Przy okazji wgnietli tylny spojler oraz przednie prawe drzwi. Natomiast w stojącym obok bmw uszkodzili przednią maskę, zbili lewy kierunkowskaz, oberwali dwa lusterka i poprzebijali opony. W sumie zniszczenia sięgnęły kwoty 16.000 złotych.

Piotr H. i Jan M. usłyszeli po dwa zarzuty, niszczenia mienia i kradzieży z włamaniem. Kodeks karny przewiduje za to do 10 lat więzienia.
 

Powrót na górę strony
Polska Policja