Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadli na produkcji i dystrybucji

Data publikacji 16.11.2008

Policjanci z Włocławka zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy kopiowali, podrabiali, po czym sprzedawali płyty z muzyką, filmami i grami. Szacunkowa wartość strat to około 75 tysięcy złotych. Za łamanie praw autorskich grozi w tym przypadku do 5 lat więzienia.

Włocławscy policjanci zajmujący się walką z przestępczością gospodarczą przy wsparciu policjantów z komendy wojewódzkiej nad sprawą pracowali kilka tygodni. Dwaj nielegalni producenci wpadli w ręce funkcjonariuszy wczoraj rano przy wejściu do jednego z domów jednorodzinnych przy ul. Cichej we Włocławku. Zatrzymani na gorącym uczynku mężczyźni (35 i 40 lat) trzymali w ręku torby z „towarem”. Policjanci przeszukali również auto zaparkowane przy posesji. W bmw mundurowi znaleźli nielegalnie powielone płyty CD i DVD. W wyniku przeszukania pomieszczeń przy ul. Cichej oraz drugiego mieszkania, należącego do jednego z zatrzymanych, policjanci zabezpieczyli także kolejne podrobione płyty oraz okładki. Towar przygotowany był do sprzedaży.

W sumie policjanci zabezpieczyli 2996 płyt, okładki oraz 4 komputery, Na poczet przyszłych kar funkcjonariusze zabezpieczyli także dwa samochody m-ki BMW.

Obaj „producenci” są mieszkańcami Włocławka. Po przedstawieniu im zarzutów zostali zwolnieni do domu. Przed sędzią odpowiedzą z wolnej stopy. Według art. 118 ust. 1 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych kto w celu osiągnięcia korzyści majątkowej przedmiot będący nośnikiem utworu rozpowszechnianego lub zwielokrotnionego bez uprawnienia albo wbrew jego warunkom nabywa lub pomaga w jego zbyciu podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

 

Powrót na górę strony
Polska Policja