Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymali włamywaczy

Data publikacji 16.11.2008

Nawet 10 lat pozbawienia wolności – taka kara może spotkać dwóch elblążan zatrzymanych przez policjantów kryminalnych. Mężczyźni włamywali się, między innymi do mieszkań na terenie miasta. Obydwaj byli wcześniej notowani za podobne przestępstwa. Teraz też nie unikną odpowiedzialności karnej.

Elbląscy policjanci zatrzymali na terenie miasta dwóch włamywaczy. Pierwszy z zatrzymanych to 25-letni Marek P. Mężczyzna od października tego roku sześciokrotnie włamywał się do mieszkań na elbląskich osiedlach. Kradł biżuterię, sprzęt RTV i AGD. Funkcjonariusze odzyskali część biżuterii i zniszczoną kamerę. W piątek Sąd Rejonowy w Elblągu przychylił się do wniosku prokuratury i policji i aresztował Marka P. na trzy miesiące.

Drugi włamywacz to 26-letni Sebastian Ch. Policjanci udowodnili mężczyźnie 7 włamań, między innymi do mieszkania przy ulicy Lubranieckiej, do pizzerii, budynków różnych firm. Włamywacz działał od kwietnia 2008 roku. Jego łupem najczęściej padał sprzęt elektroniczny, ale również telefony komórkowe pozostawione przez właścicieli w samochodach.

Obydwaj mężczyźni byli już wcześniej notowani za podobne przestępstwa.

Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności

 

Powrót na górę strony
Polska Policja