Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadli sprawcy rozboju

Data publikacji 16.11.2008

Świętokrzyscy policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych mieszkańców Staszowa w wieku od 22 do 25 lat, którzy na klatce schodowej jednego z bloków mieszkalnych dokonali rozboju na 37 – latku. Gdy zaatakowany przez nich mężczyzna odmówił im wydania pieniędzy i telefonu komórkowego, jeden z nich pobił go i zabrał mu rower, którym ten przyjechał z pracy.

Staszowscy policjanci zatrzymali prawców po niespełna 30 minutach na jednej z sąsiednich ulic. Byli bardzo zaskoczeni, że policjanci tak szybko ich odnaleźli.

Z ustaleń śledczych wynika, zaraz przed północą na klatce jednego z bloków mieszkalnych oprawcy zaatakowali powracającego z pracy do domu 37 – letniego mężczyznę. Najpierw zażądali od niego pieniędzy i telefonu komórkowego. Gdy mężczyzna odmówił, jeden z napastników pobił go i zabrał mu rower którym przyjechał z pracy.

Po kilku chwilach na miejscu rozboju pojawili się policjanci powiadomieni o całym zajściu przez anonimowego rozmówcę. Poszukując sprawców rozboju na jednej z pobliskich ulic zauważyli trzech poszukiwanych młodzieńców. Jak się okazało wszyscy byli nietrzeźwi. Mieli od 1 do 2 promili alkoholu w organizmie. Policjanci odnaleźli skradziony rower, który był ukryty we wnęce klatki schodowej bloku.

Jutro wszyscy będą doprowadzani do prokuratury. Za rozbój grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

 

Powrót na górę strony
Polska Policja