Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pościg za złodziejem samochodu

Data publikacji 16.11.2008

Złodziej samochodu, który gnał skradzionym fiatem przez trzy województwa wpadł dzisiaj rano po pościgu, na policyjnej blokadzie. Po drodze usiłował zgubić ścigających go funkcjonariuszy uderzając skradzionym autem w policyjne furgony, w wyniku czego czterech policjantów z obrażeniami zostało skierowanych do szpitala. 21-latek, w przeszłości wchodzący w konflikt z prawem, odpowie nie tylko za kradzież samochodu ale również za przestępstwa i wykroczenia popełnione w ruchu drogowym.

Dzisiaj wcześnie rano mieszkaniec jednej z podstrzeleckich miejscowości zgłosił telefonicznie, że znany mu 21- latek ukradł z terenu jego posesji samochód fiat ulisses. Mężczyzna jadąc za sprawcą podał funkcjonariuszom kierunek w którym ten uciekał.

Policyjny oficer dyżurny powiadomił ościenne województwa. Do pościgu skierowano strzelecki patrol. Uciekający nie reagował jednak na podawane sygnały do zatrzymania i kontynuował swoją ucieczkę zmierzając w kierunku Piły.Do pościgu włączyły się radiowozy z KMP Piła i KPP Wałcz. Uciekający nadal jednak nie stosował się do policyjnych poleceń i kontynuował ucieczkę przez Piłę wielokrotnie naruszając przepisy ruchu drogowego. Na odcinku Piła -Wałcz strzeleccy policjanci w terenie niezabudowanym użyli broni palnej i oddali kilkanaście strzałów w opony uciekającego pojazdu. Pomimo, że w wyniku strzałów z opon samochodu zeszło powietrze, to jednak złodziej nie zatrzymywał się. Pirat wpadł na policyjnej blokadzie przygotowanej przez zachodniopomorskich funkcjonariuszy z Wałcza. W trakcie pościgu zostały uszkodzone radiowozy, w tym i strzelecki, w którego uderzał skradzionym autem uciekający, w wyniku czego czterech policjantów z obrażeniami zostało skierowanych do szpitala w Wałczu i Pile.

Zatrzymany złodziej jest dobrze znany strzeleckim policjantom i był juz notowany za kradzieże samochodów, włamania, kradzieże mienia, kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości oraz wykroczenia drogowe.

Teraz odpowie za kradzież pojazdu, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Będzie również odpowiadał za przestępstwa i wykroczenia popełnione w ruchu drogowym.
 

Powrót na górę strony
Polska Policja