Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadł pijany sprawca kolizji drogowej

Data publikacji 16.11.2008

W ręce policjantów wpadł 19-latek, który po pijanemu prowadził samochód i spowodował kolizję. Jego zatrzymanie było możliwe dzięki postawie innego kierowcy, którego auto ucierpiało w kolizji. Mężczyzna pojechał za nieodpowiedzialnym młodym człowiekiem i mając go na oku, powiadomił o wszystkim Policję. Jak się ponadto okazało pijany kierowca nie miał w ogóle uprawnień do prowadzenia pojazdów.

Wczoraj o 21:30 w miejscowości Księża Wólka w gminie Pęczniew kierujący samochodem osobowym marki Ford Mondeo zwrócił uwagę na jadący z dużą prędkością w przeciwnym kierunku samochód osobowy marki Fiat 126 p. Kierujący nim mężczyzna jechał „wężykiem” od krawężnika do krawężnika. Kierowca forda chcąc uniknąć kolizji zjechał na pobocze i zatrzymał pojazd. Pomimo tego kierowca „malucha” uderzył w jego samochód i nie zatrzymując się pojechał w kierunku miejscowości Księża Wólka. Wtedy kierowca forda zawrócił swój samochód i ruszył za sprawcą. W okolicy zbiornika Jeziorsko kierowca fiata stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do przydrożnego rowu. Kierujący fordem natychmiast powiadomił o wszystkim policję i do momentu przybycia patrolu cały czas obserwował sprawcę.

Policjanci zatrzymali sprawcę kolizji, którym okazał się 19-letni mieszkaniec gminy Warta. Mężczyzna był pijany - badanie wykazało blisko 3 promile alkoholu w jego organizmie. Ponadto nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

19-latek trafił do aresztu. Po wytrzeźwieniu za swoje zachowanie stanie przed sądem.
 

Powrót na górę strony
Polska Policja