Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadli na kradzieży kołpaków

Data publikacji 17.11.2008

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzieże kołpaków. W samochodzie, którym poruszali się podejrzani, funkcjonariusze znaleźli kilkadziesiąt skradzionych kołpaków samochodowych. Realizując dalej tę sprawę zatrzymali kolejne osoby podejrzane o paserstwo. W mieszkaniu 26-letniego mężczyzny policjanci znaleźli i zabezpieczyli kolejne 180 kołpaków samochodowych.

13 listopada 2008 roku około godziny 2:30 oficer dyżurny komendy miejskiej Policji we Wrocławiu otrzymał telefoniczną informację od mieszkańców osiedla Kosmonautów dotyczącą kradzieży kołpaków. Dyżurny natychmiast skierował tam policjantów, którzy będąc już na osiedlu zauważyli jadący z dużą prędkością samochód osobowy m-ki BMW. Po chwili auto zatrzymało się na jednym z parkingów osiedlowych. Z samochodu wybiegli młodzi mężczyźni, którzy na widok radiowozu zaczęli uciekać. Po krótkim pościgu policjanci zatrzymali jednego z podejrzanych, 19-letniego mieszkańca Wrocławia. W porzuconym samochodzie funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli kilkadziesiąt kołpaków od samochodów różnych marek.

Realizując dalej tę sprawę policjanci z komisariatu Wrocław - Fabryczna zatrzymali kolejne osoby podejrzane o kradzieże i paserstwo. Po kilku godzinach został zatrzymany 19-latek podejrzany o kradzieże. Następnie policjanci zatrzymali jeszcze dwie osoby podejrzane tym razem o paserstwo. W mieszkaniu 26-letniego mężczyzny policjanci znaleźli i zabezpieczyli kolejne 180 kołpaków samochodowych i elementy osłon do felg aluminiowych. Wobec podejrzanej 28-letniej kobiety zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.

DZisiaj mężczyzna podejrzany o paserstwo zostanie doprowadzony do sądu z wnioskiem o  tymczasowe aresztowanie. Za kradzież i paserstwo podejrzanym grozi kara pozbawienia wolności do lat pięciu.
 

Powrót na górę strony
Polska Policja