Okradali automaty do gier - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Okradali automaty do gier

Data publikacji 17.11.2008

Policjanci zatrzymali trzyosobową grupę okradającą automaty do gier. Sprawcy działali na terenie powiatów krośnieńskiego i sanockiego. W sumie ukradli z automatów ok. 5 tys. zł. Prowadzący sprawę ustalają, czy podejrzani nie dokonywali kradzieży w innych lokalach niż ustalone dotychczas. Mężczyźni odpowiedzą za kradzież. Grozi im od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec października br. właściciel jednego z krośnieńskich barów powiadomił Policję o podejrzanie wysokich wygranych, które padły na automatach do gier. Ponieważ maszyny często nie miała wystarczającej
ilości gotówki, grający uzgadniali termin, w którym zgłaszali się po pieniądze. Gdy przyjechali po jedną z takich wygranych zostali zatrzymani przez policjantów.

Oszustami okazali się trzej mieszkańcy gminy Dukla w wieku od 20 do 22 lat. Stosując opracowaną przez siebie metodę, mężczyźni "nabijali w automacie kredyty", zamieniając je potem na gotówkę. Szybko jednak
znudził im się wypłacany przez automaty bilon i młodzieńcy zaczęli odbierać w kasie kwoty sięgające 1 tys. zł.

W dniu zatrzymania przyjechali po jedną z wyższych "wygranych" wynoszącą 2 tys. zł. W czasie przesłuchania podejrzani przyznali się, że z lokali na terenie powiatów krośnieńskiego i sanockiego ukradli łącznie ok. 5 tys. zł.

Z ich wyjaśnień wynika, że mieli również do odebrania 3 600 zł "wygranej" w jednym z lokali w powiecie jasielskim. Tym razem nie zdążyli.

Za kradzież mężczyznom grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci sprawdzają, czy podejrzani nie dokonywali kradzieży w innych lokalach niż ustalone dotychczas.

 

Powrót na górę strony
Polska Policja