Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany ojciec wiózł 9-miesięczną córkę

Data publikacji 17.11.2008

Dolnośląscy policjanci zatrzymali kierowcę, który po pijanemu jechał autem ze swoją 9-miesięczną córeczką. Mężczyzna miał w organizmie blisko 2 promile alkoholua na dodatek nie posiadał w ogóle uprawnień do prowadzenia samochodu. Za takie zachowanie 37-latka czekają surowe konsekwencje karne.

Na jednej z głównych ulic w Kowarach uwagę policjantów zwrócił samochód marki Volkswagen Golf. Styl jazdy mężczyzny wskazywał, że kierujący może być pod wpływem alkoholu bądź środków odurzających. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej. Kierującym, okazał się 37-letni mieszkaniec gminy Mysłakowice. Wraz z nim w samochodzie, na przednim siedzeniu, w foteliku ochronnym jechała jego 9-cio miesięczna córka. Policjanci wyczuli od kierowcy wyraźną woń alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało blisko 2 promile. Jak się okazało, mężczyzna nie posiadał również uprawnień do kierowania.

Dziecko przekazano pod opiekę matce, która w chwili zdarzenia była w pracy. Bezmyślny ojciec trafił do policyjnego aresztu.

37-latek za swoje zachowanie stanie przed sądem.
 

Powrót na górę strony
Polska Policja