Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nieudana "ustawka" nastolatek

Data publikacji 17.11.2008

Wczoraj po południu policjanci z Tczewa uzyskali informację o planowanej bójce pomiędzy pseudokibicami dwóch klubów piłkarskich. Kiedy dotarli na miejsce zastali tam młode dziewczęta, które na ramionach miały szaliki drużyn piłkarskich, a w rękach drewniane pałki. 19 dziewcząt zostało przewiezionych do komendy, skąd odebrali je rodzice. Ich sprawy trafią do sądu rodzinnego.

Do policjantów z tczewskiej komendy dotarła informacja, że pseudokibice dwóch drużyn piłkarskich planują tzw. ustawkę. Do starcia miało dojść na osiedlu Witosa w Tczewie około godz. 17:00. W związku z tym na miejsce skierowano patrole prewencji.

Jakież było zdziwienie policjantów, gdy na jednej z ulic zobaczyli dwie grupy młodych dziewcząt - zwolenniczek Lechii Gdańsk i Arki Gdynia. Dziewczęta owinięte w szaliki wymienionych klubów, stały w odległości kilkuset metrów od siebie. Okrzykami dodawały sobie animuszu przed starciem, a w rękach miały drewniane pałki.

Dziewiętnaście dziewcząt przewieziono do komendy w Tczewie skąd odbierali je rodzice. Najmłodsza z nich miała 14 a najstarsza 17 lat. Teraz ich  sprawa trafi do sądu rodzinnego. O wyczynach dziewcząt dowiedzą się także dyrekcje ich szkół.
 

Powrót na górę strony
Polska Policja