Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany o napadu na sklep już w policyjnym areszcie

Data publikacji 17.11.2008

Wałbrzyscy policjanci ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o napad na jeden ze sklepów w centrum miasta. Sprawca groził ekspedientce przedmiotem przypominającym pistolet. 27-letniemu mężczyźnie grozi kara do 12 lat wiezienia.

Policjanci II komisariatu i sekcji kryminalnej komendy miejskiej w Wałbrzychu w wyniku prowadzonych działań ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o napad rabunkowy na jeden z miejscowych sklepów. Podejrzanym okazał się 27 - letni mieszkaniec Wałbrzycha. Policjanci znaleźli mężczyznę w mieszkaniu jego żony. Był kompletnie zaskoczony, że funkcjonariusze tak szybko wpadli na jego ślad. W mieszkaniu znaleźli także plastikowy pistolet - zabawkę, którym posłużył się on podczas napadu. Odzyskali również całość skradzionych wtedy pieniędzy.

Do napadu doszło około godziny 19:00. napastnik wszedł do sklepu i grożąc ekspedientce przedmiotem przypominającym broń zażądał wydania pieniędzy. Kradnąc 800 złotych utargu uciekł z miejsca zdarzenia. Policjanci natychmiast po zgłoszeniu rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Ustalili m.in. pojazd, którym się on poruszał.

Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Zabezpieczono również pojazd, który posłużył mu do napadu. Teraz zatrzymanemu za przestępstwo, którego się dopuścił, grozi kara pozbawienia wolności nawet do 12 lat.
 

Powrót na górę strony
Polska Policja