Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadli przez telefon komórkowy

Data publikacji 17.11.2008

Krasnostawscy policjanci zatrzymali 17-latkę oraz jej czterech kolegów, którzy napadli na trzech uczestników dyskoteki. Sprawcy wpadli w ręce policjantów przez skradziony przez nich telefon, który jeden z nich wystawił do sprzedaży na jednej z internetowych aukcji. Sprawcom grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 9 listopada br. w Siedliskach, gdzie odbywała się dyskoteka. Jak ustalili policjanci, troje uczestników zabawy zaczepiła 17-letnia dziewczyna. Zażądała od nich pieniędzy i telefonów. Po usłyszeniu odmowy, do akcji wkroczyli znajomi dziewczyny, którzy przewrócili pokrzywdzonych na ziemię. Bijąc i kopiąc po całym ciele zabrali trzy telefony warte prawie 600 zł i drobną kwotę pieniędzy.

Ponadto jednemu z pokrzywdzonych, 29-letniemu mieszkańcowi gm. Piaski napastnicy złamali nos. Poszkodowani zgłosili się na Policję. Policjanci przystąpili do poszukiwań sprawców.

W ich ustaleniu pomocny okazał się skradziony telefon, który jak się okazało jeden ze sprawców wystawił do sprzedaży na aukcję internetową. Idąc tym tropem policjanci ustalili sprawców rozboju. Okazali się nimi 17-letnia mieszkanka Krasnegostawu oraz czterej mężczyźni w wieku 16-17 lat – mieszkańcy okolicznych gmin.

Teraz o ich losie zdecyduje prokurator. Sprawcom grozi kara do 12 lat więzienia.

Powrót na górę strony
Polska Policja