Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Chciała szybko się wzbogacić

Data publikacji 17.11.2008

49 zarzutów usłyszała 54-letnia Ewa K. zatrzymana przez policjantów z komisariatu Policji na warszawskich Włochach. Kobieta posługując się fałszywymi danymi składała zamówienia przez internet i infolinię na usługi telekomunikacyjne. W ten sposób wyłudzone, oferowane w promocji telefony komórkowe sprzedawała z ogromnym zyskiem na pobliskim bazarze. Wartość start została wstępnie oceniona na niespełna 100 tys. złotych.

Kryminalni z Włoch otrzymali operacyjną informację o kobiecie, która na jednym z bazarów handluje telefonami komórkowymi wyłudzonymi od operatorów telefonii komórkowej. Natychmiast zajęli się sprawą. Ustalenia doprowadziły ich do 54-letniej Ewy K. Jak ustalili policjanci kobieta posługując się sfałszowanymi dokumentami korzystała z promocyjnych zakupów aparatów telefonicznych, zamawiając je przez infolinię lub Internet. Gdy mieli już zebrane dowoody przystąpili do działania.

Kryminalni zatrzymali 54-letnią Ewę K., która dokonywała oszustw na szkodę jednej z firm telefonii komórkowej. Już wiadomo, że odbierała przesyłki z telefonami od kuriera, kwitując w imieniu fikcyjnego abonenta. Podpisując umowę o świadczenie usług telekomunikacyjnych, za każdym razem ponosiła opłatę za telefon w wysokości około 2 zł. Telefony sprzedawała na pobliskim bazarze po zaniżonej cenie rynkowej. Jak ustalili policjanci proceder ten trwał od dłuższego czasu. Na obecną chwilę wiadomo, że wyłudziła w ten sposób kilkadziesiąt telefonów nie licząc tzw. gratisów jako posiadacz telefonu np. DVD, aparaty cyfrowe.

Kobieta została zatrzymana niemal na gorącym uczynku, kiedy przygotowywała się do wyjścia z mieszkania z kolejną partią telefonów, które dosłownie kilka minut wcześniej odebrała od kuriera. Zatrzymana była bardzo zaskoczona wizytą mundurowych.

Kryminalni przeszukując jej mieszkanie zabezpieczyli wyłudzony towar od przedstawicieli telefonii komórkowej o wartości około 12 tys. złotych. Wartość strat poniesionych przez firmę została wstępnie oceniona na kwotę około 100 tys. złotych. Kobieta usłyszała 49 zarzutów oszustwa. Za czyn, który popełniła grozi jej m kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Prokurator wobez Ewy K. zastosował dozór policyjny.

Powrót na górę strony
Polska Policja