Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Napadli, pobili i zostawili

Data publikacji 17.11.2008

Świętokrzyscy policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców jednej z podkieleckich gmin w wieku 18 i 20 lat, którzy najprawdopodobniej usłyszą zarzut zabójstwa samotnie mieszkającego 70-letniego mężczyzny. Dzisiaj mężczyźni będą doprowadzani do prokuratury. Może im grozić nawet dożywotnie pozbawienie wolności.

Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że dwaj oprawcy wracali do domu po imprezie u znajomych. Przechodząc obok domu samotnie mieszkającego 70-letniego mężczyzny postanowili, że sterroryzują go i zabiorą mu pieniądze. Wyłamali zamknięte drzwi i krzycząc na starszego, zaskoczonego mężczyznę żądali by wskazał im miejsce, gdzie przechowuje pieniądze. Gdy nie uzyskali zadawalającej odpowiedzi zaczęli go bić po całym ciele, aż mężczyzna najprawdopodobniej stracił przytomność. To czy skradli mu jakieś pieniądze jest jeszcze przedmiotem prowadzonego śledztwa w tej sprawie. Skatowanego mężczyznę pozostawili leżącego bez ruchu na podłodze i opuścili jego mieszkanie.

Kieleccy śledczy po uzyskaniu informacji o znalezionych zwłokach 70-latka natychmiast przystąpili do działań. Po ponad 24-godzinnych przesłuchaniach wpadli na trop, który doprowadził ich do dwóch mieszkańców jednej z podkieleckich gmin. Dzisiaj obaj zatrzymani w tej sprawie mężczyźni będą doprowadzani do prokuratury. Niewykluczone, że zostanie im przedstawiony zarzut dokonania zabójstwa 70- letniego mężczyzny. Za ten czyn może im wówczas grozić nawet dożywotnie pozbawienie wolności.

 

Powrót na górę strony
Polska Policja