Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

120 porcji narkotyku w komputerze

Data publikacji 17.11.2008

Kieleccy policjanci zwalczający przestępczość narkotykową zatrzymali dwóch braci w wieku 22 i 26 lat, u których w mieszkaniu znaleźli 120 porcji marihuany. Wartość czarnorynkowa zabezpieczonych narkotyków to ponad 4 tysiące złotych. "Przedsiębiorczy" bracia środki odurzające schowali w … obudowie od komputera.

Kiedy popołudniu policjanci zwalczający przestępczość narkotykową zapukali do drzwi jednego z kieleckich mieszkań, jego lokatorzy - dwaj bracia – byli kompletnie zaskoczeni tą wizytą. Funkcjonariusze od dłuższego już czasu rozpracowywali "działalność" prowadzoną przez „przedsiębiorcze” rodzeństwo. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów mężczyźni najprawdopodobniej rozpowszechniali środki odurzające, głównie marihuanę. W wyniku przeszukania funkcjonariusze w obudowie od komputera znaleźli około 60 gram marihuany, która już częściowo była przygotowana do dystrybucji. Z tej ilości marihuany można było przygotować około 120 porcji, której czarnorynkowa wartość wynosi około 4 tysięcy złotych. Oprócz narkotyków policjanci znaleźli również wagę elektroniczną, młynek do mielenia oraz tzw. "fifkę".

Obu braci w dniu dzisiejszym czeka "rozmowa" z prokuratorem. Za popełnione przestępstwo może im grozić kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Powrót na górę strony
Polska Policja