Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Włamał się do 9 samochodów

Data publikacji 17.11.2008

Kryminalni z Wągrowca ustalili i zatrzymali 19-letniego włamywacza do samochodów. Mężczyzna w ciągu dwóch tygodni włamał się do 9 samochodów kradnąc z nich CB radia i radioodtwarzacze. Grozi mu do 10 lat więzienia.

We wrześniu policjanci z Wągrowca w ciągu dwóch tygodni, każdego dnia byli zawiadamiani o włamaniach do samochodów na terenie miasta i powiatu. Sprawca pod osłoną nocy, wyszukiwał zaparkowane samochody, w których pozostawione były CB radia i radioodtwarzacze. Łącznie z 9 samochodów włamywacz ukradł 5 CB i 5 rożnych marek radioodtwarzaczy.

Z uwagi na fakt, że sprawca wybierał miejsca w różnych częściach miasta, wykraczał również poza jego granice, sprawa była trudna do wykrycia. Wspólnym mianownikiem była jednak metoda, którą się złodziej posługiwał oraz przedmioty , które kradł. Analiza wszystkich tych włamań przez śledczych wykazała, że sprawcą wszystkich jest ta sama osoba. Trop okazał się słuszny. Włamywacz został namierzony i zatrzymany.

Okazał się nim 19-letni mieszkaniec Wągrowca, wcześniej znany wągrowieckim policjantom w związku ze swoją kryminalną przeszłością. Funkcjonariusze przeszukując mieszkanie zatrzymanego odnaleźli część skradzionego sprzętu .

Grozi mu do 10 lat więzienia.

 

Powrót na górę strony
Polska Policja