Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nieudana próba wyłudzenia kredytu

Data publikacji 18.11.2008

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zatrzymali 28-letniego Marcina B. i 27-letniego Piotra K. Mężczyźni próbowali wyłudzić kredyt w wysokości 20 tys. złotych w jednym z banków w Warszawie. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w jednym z banków w Warszawie. 28-letni Marcin B. i 27-letni Piotr K. chcieli wyłudzić kredyt w wysokości 20 tys. złotych. W tym celu przedstawili dokumenty, m. in. zaświadczenie o zatrudnieniu i osiąganych dochodach. Pracownik placówki bankowej podczas weryfikacji dokumentów, nabrał podejrzeń, co do ich autentyczności. Niezwłocznie powiadomił Policję o zaistniałej sytuacji.

Funkcjonariusze sprawdzili autentyczność przedstawionych przez Marcina B. i Piotra K. dokumentów. Podejrzenia pracownika placówki bankowej okazały się słuszne. Mundurowi zorganizowali zasadzkę. Gdy podejrzani przyszli po odbiór pieniędzy, policjanci już na nich czekali.

28-letni Marcin B. i 27-letni Piotr K. zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy. Marcin B. twierdził, że to nie on sfałszował dokumenty, fałszywe zaświadczenie uzyskał od mężczyzny o imieniu Jacek. Po wyłudzeniu kredytu zatrzymani mężczyźni mieli mu rzekomo zapłacić 6 tys. złotych. Teraz grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.
 

Powrót na górę strony
Polska Policja