Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za próbę zgwałcenia nastolatki

Data publikacji 19.11.2008

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który próbował zgwałcić 17-latkę. Dziewczyna, na szczęście, zdołała się uwolnić z rąk napastnika i uciec. Policjanci tuż po otrzymaniu informacji, bez chwili zwłoki ruszyli na miejsce zdarzenia. Zatrzymany Marcin O. był już wcześniej karany za inne przestępstwa. Tym razem grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Cała sytuacja rozegrała się kilka dni temu. Do komisariatu zgłosiła się zdenerwowana dziewczyna, która poinformowała policjantów, że chwilę wcześniej mężczyzna, którego zna z widzenia próbował ją zgwałcić. Z zeznań wynikało, że 17-latka chcąc znaleźć swojego młodszego brata, poszła do mieszkania, w którym mógł być. Na miejscu okazało się, że był on tam w towarzystwie starszego mężczyzny. Wspólnie pili alkohol.

Kiedy dziewczyna próbowała razem z bratem wyjść z pomieszczenia, została zaatakowana. Mężczyzna obezwładnił ją i próbował ściągnąć z niej spodnie. Dzięki szybkiej i stanowczej reakcji dziewczyny zdołała się wyrwać z rąk sprawcy i uciec.

Policjanci po tej informacji natychmiast pojechali do mieszkania, w którym był sprawca. To był 27-latek. Funkcjonariusze wyczuli u niego nieprzyjemną woń alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało, że mężczyzna był pijany, miał ponad dwa promile.

Po sprawdzeniu przez policjantów personaliów okazało się, że Marcin O. był już wcześniej karany za inne przestępstwa. Tym razem mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

Powrót na górę strony