Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci ujawnili nielegalny biznes

Data publikacji 19.11.2008

Na ponad 130 tys. zł policjanci szacują wartość zabezpieczonych pirackich płyt podczas kontroli jednego z mieszkań oraz stoiska z czapkami i szalikami przy ulicy Targowej. Policjanci zwalczający przestępstwa gospodarcze z Pragi Północ zatrzymali do tej sprawy trzy osoby. Teraz trwają ustalenia, która z nich i w jakim zakresie brała udział w przestępczym procederze.

Funkcjonariusze dysponując zdobytą operacyjnie informacją, skontrolowali jedno ze stoisk przy ulicy Targowej i mieszkanie przy ulicy Brzeskiej. Zabezpieczyli ponad 1300 płyt DVD i CD-R z pirackimi wersjami filmów, nagrywarkę oraz komputer.

W sumie policjanci zatrzymali do sprawy trzy osoby: 25-letniego Grzegorza G., gdy oferował do sprzedaży przechodniom przed wejściem do przejścia podziemnego na skrzyżowaniu ulic Targowej z Solidarności płyty DVD i CD (pirackie nagrania filmów zapakowane były w białe koperty z odręcznie napisanymi tytułami filmów), 27-letnią Mariolę W., u której na stoisku z czapkami i szalikami policjanci znaleźli reklamówkę z około 100 płytami oraz 30-letnią Katarzynę D, u której w domu przy ulicy Brzeskiej mundurowi odkryli w szafie blisko 1200 sztuk pirackich płyt, komputer i nagrywarkę.

W tej chwili trwają ustalenia, która z zatrzymanych osób i w jakim zakresie będzie odpowiadała karnie za ujawnione przez policjantów z sekcji do walki z przestępczością gospodarczą przestępstwo.
 

Powrót na górę strony