Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pościg za pijanym kierowcą

Data publikacji 20.11.2008

Policjanci z Pilzna przez kilkanaście kilometrów ścigali wczoraj kierowcę skody. W czasie ucieczki mężczyzna zderzył się z innym samochodem, jednak to go nie zatrzymało. Ujęty został dzięki pomocy innych kierowców w miejscowości Parkosz. Miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Wczoraj około 15.30, policjanci patrolujący teren gminy Pilzno dostali informację o kierowcy niebieskiej skody, który może znajdować się podwpływem alkoholu. Funkcjonariusze szybko natrafili na jadącą ulicą Węgierską skodę fabię Policjanci dali kierowcy sygnał do zatrzymania się, jednak ten nie reagował, a w końcu przyspieszył i zaczął uciekać.

Kierowca skody uciekał kolejnymi ulicami Pilzna, w niektórych miejscach jadąc całą szerokością jezdni. Na skrzyżowaniu ulic Lwowskiej z Bujanowskiego, zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z suzuki vitarą. Jednak to go nie zatrzymało i uciekał dalej krajową "czwórką" w kierunku Dębicy.

W ujęciu uciekiniera pomogli Policji inni kierowcy. W miejscowości Parkosz zablokowali oni prawy pas ruchu, co zmusiło kierowcę skody do zatrzymania się. Uciekinierem okazał się 44-letni mieszkaniec powiatu dębickiego. Policjanci przebadali zatrzymanego mężczyznę na alkomacie. Okazało się, że ma on ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Powrót na górę strony