Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Trudnili się rozbojami i kradzieżami

Data publikacji 20.11.2008

Policjanci z komisariatu Wrocław Rakowiec zatrzymali 16-latka podejrzanego o popełnienie kilkudziesięciu przestępstw. Nieletni działał na terenie całego Wrocławia, a w szczególności "upodobał" sobie Rakowiec. Z kolei 17-latka i dwóch nieletnich w wieku 15 i 16 lat, zatrzymali funkcjonariusze z KMP we Wrocławiu. Zatrzymana trójka ma na swoim koncie szereg rozbojów i kradzieży. 17-latek trafił tymczasowo do aresztu, sprawą nieletnich zajmie się sąd rodzinny.

Policjanci z sekcji kryminalnej komisariatu Policji Wrocław Rakowiec nad sprawą włamań na ogródkach działkowych, kradzieży i napadów rabunkowych w dzielnicy Rakowiec zajmowali się już od jakiegoś czasu. Pracując nad sprawą ustali i wytypowali 16-letniego mieszkańca Wrocławia, który mógł dopuścić się tych przestępstw. Informacje te potwierdziły się. 16-latek został zatrzymany.


Jak ustalili nieletni włamał się do 35 altan działkowych, dokonał 2 napadów rabunkowych, 5 kradzieży torebek na tzw. "wyrwę" oraz 3 kradzieży akcesoriów samochodowych. Działał na terenie całego Wrocławia, ale w szczególności "upodobał" sobie Rakowiec. Jego łupem padały, między innymi torebki, portfele oraz telefony komórkowe.

Teraz sprawą 16-latka zajmie się sąd rodzinny.

Z kolei funkcjonariusze sekcji kryminalnej komendy miejskiej Policji we Wrocławiu zatrzymali 17 - latka oraz dwóch nieletnich (15 i 16 lat), podejrzanych o szereg przestępstw przeciwko mieniu. Policjanci udowodnili im 7 rozbojów, gdzie łupem sprawców padły przeważnie telefony komórkowe. Ponadto zatrzymani podejrzani są o 10 kradzieży, dokonanych głównie na tzw. "wyrwę". Grupa działała na terenie Wrocławia. Przedmioty pochodzące z rozbojów i kradzieży sprawcy sprzedawali, a uzyskane w ten sposób pieniądze przeznaczali na własne potrzeby.

Decyzją sądu 17 – latek trafił na 3 miesiące do aresztu, 15 i 16 - latkiem zajmie się sąd do spraw nieletnich.
 

Powrót na górę strony