Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Po pijanemu uczyli się jeździć

Data publikacji 20.11.2008

Policjanci próbowali zatrzymać do kontroli drogowej opla. Kierowca auta zaczął uciekać. Po krótkim pościgu został zatrzymany. Okazało się, że 24-letnia kobieta, która prowadziła samochód, była pijana i nie miała prawa jazdy. W dodatku na miejscu pasażera siedział nietrzeźwy mężczyzna, który jak twierdził uczył ją jeździć. Kobiecie grozi kara do 2 lat więzienia, a jej znajomemu grzywna do 5 tys. zł.

Policjanci z Pińczowa chwilę po północy zauważyli samochód jadący w stronę miasta, który wzbudził ich zainteresowanie. Mundurowi postanowili skontrolować auto, dając kierowcy sygnał do zatrzymania się. Ten zignorował ich polecenie i ruszył dalej z piskiem opon. Po krótkim pościgu policjanci zatrzymali uciekającego opla.

Okazało się, że za kierownicą samochodu siedziała nietrzeźwa 24-letnia kobieta. Miała ona ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Kobieta zapytana o prawo jazdy stwierdziła, że dopiero uczy się, jak zostać kierową. Miejsce pasażera zajmował 35-letni właściciel samochodu, który dawał jej pierwsze wskazówki, jak stać się dobrym kierowcą. Mężczyzna miał również ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Teraz oboje odpowiedzą przed sądem. Kobiecie za jazdę po pijanemu grozi nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Z pewnością będzie również miała poważne problemy z uzyskaniem uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Jej 35–letni znajomy również nie uniknie kary. Za udostępnienie samochodu osobie nietrzeźwej, bez uprawnień grozi mu nawet do 5000 złotych kary grzywny.
 

Powrót na górę strony