Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Grupa dilerów rozbita

Data publikacji 20.11.2008

Radomscy policjanci rozbili grupę handlarzy narkotyków działających na terenie powiatu grójeckiego. Przestępcy przez dwa lata swojej działalności wprowadzili na rynek duże ilości narkotyków, głównie amfetaminy i marihuany. W ostatnich dniach w ręce stróżów prawa wpadło 5 osób. Wobec jednego z nich zastosowano areszt. Za handel i posiadanie narkotyków zatrzymanym grozi do 10 lat więzienia.

Nad rozpracowaniem tej grupy radomscy policjanci pracowali już od dłuższego czasu. Z ich informacji wynikało, że dilerzy zajmowali się handlem narkotykami na dużą skalę. Działali głównie na terenie powiatu grójeckiego. Członkowie rozbitej grupy środki odurzające dostarczali do dyskotek, pubów i klubów oraz rozprowadzali wśród lokalnych dilerów. Zatrzymani to mieszkańcy Grójca w wieku 23 – 38 lat.

Dotychczas w tej sprawie zarzuty przedstawiono 20 osobom, członkom zorganizowanej grupy przestępczej. Wśród nich był główny organizator całego procederu, 31- letni mężczyzna, który został tymczasowo aresztowany.

Prokuratura wystąpiła do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztu w stosunku do jednego z zatrzymanych, pozostała czwórka podpisywać będzie listę osób dozorowanych,. Mężczyznom grożą kary do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Powrót na górę strony