Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany kierowca próbował przekupić policjantów

Data publikacji 21.11.2008

W policyjnym areszcie zakończyła się próba przekupienia radomskich funkcjonariuszy przez pijanego kierowcę. 30-latkowi za obietnicę udzielenia korzyści majątkowej osobie pełniącej funkcję publiczną oraz za próbę skłonienia policjantów do naruszenia prawa grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj po 16:00 uwagę radomskich policjantów, którzy patrolowali Plac Jagielloński, zwrócił kierujący samochodem seat. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać auto do kontroli i zbadać kierującego nim mężczyznę na zawartość alkoholu. Jak się okazało 30-latek miał 2,8 promila alkoholu w organizmie. W pewnej chwili mieszkaniec Radomia zaproponował policjantom 100 zł, w zamian za odstąpienie od czynności służbowych.

Funkcjonariusze kilkakrotnie powiedzieli mężczyźnie, że jest to przestępstwo. Jednak 30-latek wyjął pieniądze i położył w aucie dodając, że jeśli podjadą do bankomatu to dołoży im jeszcze 2 tys. zł.

30-latek został zatrzymany. Auto, którym kierował zabezpieczono na parkingu. Za obietnicę udzielenia korzyści majątkowej osobie pełniącej funkcję publiczną oraz za próbę skłonienia policjantów do naruszenia prawa grozi mu kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.
 

Powrót na górę strony