Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

13 zarzutów kradzieży z włamaniem

Data publikacji 21.11.2008

Policjanci z sekcji kryminalnej najpierw trafnie wytypowali, a potem błyskawicznie zatrzymali sprawcę licznych kradzieży z włamaniem do samochodów na Pradze Południe. 33-letni Piotr B. usłyszał 13 zarzutów popełnienia przestępstw. W przeszłości był już kilkakrotnie karany za dokonanie podobnych czynów. Grozi mu teraz do 10 lat więzienia.

Policjanci z referatu zajmującego się przestępczością samochodową sekcji kryminalnej wykonywali czynności w związku z jednym z ostatnich włamań do pojazdów. Operacyjnie ustalili, kto najprawdopodobniej dokonał wybicia szyby w oplu i ukradł z jego wnętrza radioodtwarzacz. Kiedy nabrali pewności i zebrali wystarczającą ilość dowodów przystąpili do zatrzymania podejrzewanego mężczyzny. 33-letni Piotr B. był już w przeszłości kilkakrotnie karany za kradzieże i kradzieże z włamaniem. Aktualnie objęty jest dwoma policyjnymi dozorami w związku z postępowaniami, które toczą się przeciwko niemu.

Pomimo tego, że 35-latek raczej unikał obecności w miejscu zamieszkania kryminalni bardzo szybko namierzyli go i równie sprawnie zatrzymali. Piotr B. w trakcie rozpytania i przesłuchania wydawał się być bardzo zdziwiony, że funkcjonariusze tak wiele wiedzą na temat jego przestępczej działalności.

Praca operacyjna policjantów pozwoliła przedstawić zatrzymanemu mężczyźnie aż 13 zarzutów. Okazało się bowiem, że kradzież z włamaniem do vectry na początku listopada, to zaledwie jedno z ponad tuzina przestępstw, których dopuścił się 35- latek. Wszystkich 13 czynów mężczyzna dokonał w okresie od czerwca do chwili obecnej. Za każdym razem mężczyzna włamywał się w nocy i kradł radioodtwarzacze lub panele radiowe.

Piotr b. usłyszał listę zarzutów, teraz grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony