Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca napadu na sklep wpadł po kilkunastu godzinach

Data publikacji 21.11.2008

Kryminalni z Kościana w ciągu niespełna doby ustalili i zatrzymali sprawcę napadu na sklep spożywczy w centrum miasta. Mężczyzna w kominiarce na głowie sterroryzował nożem ekspedientki i zażądał wydania pieniędzy. Ukradł kilkaset złotych i zbiegł. Grozi mu do 15 lat więzienia.

Wieczorem do jednego ze sklepów spożywczych w centrum Kościana wbiegł zamaskowany mężczyzna. Grożąc ekspedientkom nożem, zażądał wydania pieniędzy. Przestraszone sprzedawczynie wydały napastnikowi kilkaset złotych. Bandyta zabrał pieniądze i uciekł.

Policjanci natychmiast zajęli się rozwiązaniem tej sprawy. Drobiazgowo przeanalizowali każdy element napadu, wygląd i zachowanie się napastnika, przesłuchali kilkunastu świadków. Dokładne sprawdzenie możliwych kierunków ucieczki, doprowadziło policjantów do miejskiego parku, gdzie bandyta wyrzucił kominiarkę. Wszystkie te elementy połączone przez pracujących nad sprawą w całość zakończyły się sukcesem . W niespełna 24 godziny sprawca był już w rękach policjantów.

Okazał się nim 24-letni mieszkanie Kościana. Sąd aresztował go na 3 miesiące. Za przestępstwo, które popełnił grozi mu nawet 15 lat więzienia.

 

Powrót na górę strony