Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbójnik zatrzymany

Data publikacji 21.11.2008

Policjanci zatrzymali 17-letniego mieszkańca Końskowoli, który wspólnie ze swoim znajomym napadł na czekającą na przystanku autobusowym kobietę. Przystawiając jej do głowy szklaną butelkę, zażądał wydania pieniędzy grożąc zabójstwem. Na szczęście kobieta wyrwała się z rąk oprawców i uciekła. Sprawca rozboju trafił do policyjnego aresztu. Policjanci poszukują drugiego mężczyzny. Sprawcom grozi kara do 12 lat więzienia.

Zdarzenie miało miejsce około 19.00. Jedna z mieszkanek gm. Kurów wracała od swojej koleżanki. Kiedy szła w stronę przystanku autobusowego, zauważyła, że podąża za nią jakiś mężczyzna. Dogonił ją i spytał o godzinę. Gdy odpowiedziała, dalej szedł za nią. Kiedy doszli do przystanku, do młodego nieznajomego dołączył się drugi mężczyzna. Wówczas jeden z nich przystawił kobiecie do tyłu głowy szklaną butelkę po alkoholu i zażądał wydania pieniędzy. Groził zabójstwem. Kobieta wykorzystała moment nieuwagi napastników i uciekła. Schowała się w pobliskim sklepie, skąd zadzwoniła na Policję.


Pokrzywdzona podała funkcjonariuszom opis sprawców. Już następnego dnia jeden z nich był w ich rękach. Okazał się nim 17-letni mieszkaniec Końskowoli Jarosław P. Jak się okazało mężczyzna wcześniej był znany policjantom. Trafił do policyjnego aresztu.

Policjanci ustalają drugiego ze sprawców rozboju. Mężczyznom grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

 

Powrót na górę strony