Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wygraną na automatach stracił w wyniku rozboju

Data publikacji 21.11.2008

Nawet do 12 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie podejrzanemu o dokonanie rozboju. Sprawca uderzył pokrzywdzonego, a następnie ukradł mu wygraną na automatach w jednym z jeleniogórskich lokali. Jak ustalili policjanci pokrzywdzony chcąc uczcić wygraną, postawił wszystkim klientom "kolejkę". Wśród nich był ten, który później go napadł.

Wczoraj policjanci z sekcji kryminalnej z komisariatu I Policji w Jeleniej Górze w wyniku prowadzonych działań operacyjnych zatrzymali 37-letniego jeleniogórzanina, który podejrzany jest o dokonanie rozboju na innym mężczyźnie.

Do zdarzenia doszło 7 listopada br. około godziny 22:30. Pokrzywdzony bawił się w jednym z jeleniogórskich lokali. Miał szczęście i wygrał na automatach kilka tysięcy złotych. Chcąc uczcić swoją wygraną postawił wszystkim klientom, tzw. "kolejkę", po czym wyszedł z lokalu. Za nim wyszedł sprawca, który z zaskoczenia go uderzył, a następnie ukradł mu resztę wygranej.

Powiadomieni o zdarzeniu policjanci rozpoczęli poszukiwanie sprawcy. Od pokrzywdzonego uzyskali rysopis sprawcy. Na jego podstawie wytypowali 37-latka. Jak się później okazało był to "strzał w dziesiątkę". Sprawca został zatrzymany w policyjnym areszcie. Był już notowany za podobne przestępstwa.

Mężczyźnie za rozbój grozi kara pozbawienia wolności do 12 lat. Policja wystąpiła z wnioskiem o jego tymczasowe aresztowanie.
 

Powrót na górę strony