Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

500 litrów nielegalnego spirytusu

Data publikacji 21.11.2008

Kryminalni od pewnego czasu pracowali nad sprawą rozprowadzania nielegalnego alkoholu. W trakcie pracy operacyjnej wpadli na trop mieszkańca Wildy. 46-latek został wczoraj zatrzymany. Mężczyzna przyznał się do kupowania wyrobów spirytusowych w dużych ilościach. W jego piwnicy zabezpieczono 500 litrów alkoholu.

Policjanci od dłuższego czasu zajmowali się sprawą handlu wyrobami alkoholowymi bez akcyzy. Wówczas podejrzenia padły na jednego z mieszkańców Wildy. 46-latek blisko trzy lata temu odpowiadał za posiadanie 300 litrów nielegalnego spirytusu, który po uzdatnieniu przygotowywał do dalszej sprzedaży.

Wczoraj po południu funkcjonariusze kryminalni zjawili się w domu Janusza M. Mężczyzna bez chwili namysłu przyznał się, że w jego piwnicy znajduje się 500 litrów wyrobów spirytusowych. Nielegalny alkohol został zabezpieczony. Na chwilę obecną wiadomo, że alkohol miał być uzdatniony i przygotowany do dalszej sprzedaży. Policjanci ustalają, kto miał się zająć dalszą dystrybucją tego alkoholu oraz gdzie miał on trafić. Funkcjonariusze będą również badać czy alkohol mógł szkodzić zdrowiu osobom spożywającym.

Mężczyźnie po dokładnym zbadaniu sprawy zostaną przedstawione zarzuty. Sprawa zostanie skierowana do poznańskiej izby celnej.

Film 500 litrów nielegalnego spirytusu


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik 500 litrów nielegalnego spirytusu (format flv - rozmiar 1.48 MB)

Powrót na górę strony