Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyłudzali kredyty i sprzęt elektroniczny

Data publikacji 21.11.2008

Nidziccy policjanci kryminalni zatrzymali Tomasza U. Mężczyzna, razem z 4 innymi osobami wyłudzał kredyty na sprzęt elektroniczny. Pomagały mu podstawione osoby, które w zamian za profity, zaciągały kredyt na sprzęt, który sprzedawał 35-latek. Wobec mężczyzny sąd zastosował areszt. Wszyscy związani z tym procederem staną przed sądem. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Do zatrzymania 35–letniego Tomasza U. doszło w związku z ujawnionymi wyłudzeniami kredytów. Wczoraj na wniosek nidzickich policjantów sąd zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt. Jak wynika z ustaleń policjantów mieszkaniec Nidzicy prowadził działalność gospodarczą związaną z handlem sprzętem elektronicznym. Tomasz U. przy pomocy podstawionych osób, z którymi podpisywał umowy kredytowe we własnym sklepie wyłudzał pieniądze oraz sprzęt elektroniczny. Zakupiony, w ten sposób towar w wielu przypadkach nie opuszczał sklepu i był sprzedawany ponownie. Podstawionym osobom, które podpisywały umowy kredytowe oferował pieniądze, znacznie mniejsze niż wartość "zakupionego" przez nich towaru.

W tym przestępczym procederze posługiwano się cudzymi dokumentami. Podrabiano również podpisy. Od lutego do sierpnia tego roku łącznie dokonano oszustw na kwotę powyżej 30 tys.  złotych. Poszkodowane zostały, co najmniej dwie instytucje finansowe oraz kilka osób prywatnych. 5 osobom przedstawiono zarzut oszustwa. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

Sprawa jest rozwojowa i nie wykluczone są kolejne zatrzymania w tej sprawie.

Powrót na górę strony