Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbita grupa produkująca fałszywe 100-złotówki

Data publikacji 21.11.2008

Policjanci z Elbląga zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali 6 osób, które miały związek z wprowadzaniem do obiegu fałszywych banknotów stuzłotowych. Już wiadomo, że przestępcy wprowadzili do obrotu co najmniej 7 banknotów. Kolejne 8 było już gotowych. Wszyscy usłyszeli już zarzuty. Niektórym grozi nawet do 25 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali sześcioro mieszkańców Elbląga, którzy mieli związek z podrabianiem i wprowadzaniem do obiegu fałszywych banknotów stuzłotowych.

17 listopada kierownik jednego z elbląskich sklepów powiadomił policję, że placówce kasjerka przyjęła 4 podejrzanie wyglądające banknoty. Policjanci zabezpieczyli fałszywki. Wszystkie miały identyczny numer i serię. Funkcjonariusze wytypowali sprawców tego procederu. Już dwa dni później wszyscy zostali zatrzymani. Okazało się, że to 27-letni Cyprian R., 25-letnia Agnieszka O., 17-lestni Paweł C., i trzech 18-latków Adam O. Krystian S. i Daniel O.

Policjanci w trakcie przeszukania w mieszkaniu jednego ze sprawców zabezpieczyli komputer i urządzenie wielofunkcyjne, na których, na podstawie oryginalnego banknotu produkowano fałszywki. W mieszkaniu kolejnej osoby policjanci znaleźli, w specjalnie przygotowanej skrytce 8 gotowych banknotów i 5 kolejnych, które wystarczyło tylko wyciąć. Oprócz tego policjanci ustalili, że grupa młodych ludzi wprowadziła w obieg 7 fałszywych banknotów. Teraz sprawcy odpowiedzą przed sądem.

Tym, którzy podrabiali i wprowadzali do obiegu fałszywe banknoty grozi nawet do 25 lat pozbawienia wolności. Tym, którym usłyszeli zarzut wprowadzania fałszywych banknotów do obiegu grozi natomiast do 10 lat więzienia.

Powrót na górę strony