Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ponad 600 tys. zł ukradł za pomocą sfałszowanych kart

Data publikacji 22.11.2008

Policjanci z sekcji poszukiwań wydziału kryminalnego KSP zatrzymali poszukiwanego listem gończym 47-letniego Grzegorza K. Mężczyzna ten dopuścił się sfałszowania ponad kilkuset kart bankomatowych na szkodę firm, banków oraz osób prywatnych. W ten sposób wypłacił ponad 600 tys. złotych na terenie całej Polski. Teraz grozi mu nawet do 25 lat pozbawienia wolności.

Początek sprawy miał miejsce kilka lat temu. Wtedy Grzegorz K. zatrudnił się w jednej z firm zajmujących się obsługą i serwisowaniem bankomatów. Jako pracownik doskonale poznał systemy zabezpieczeń bankowych, jak również te stosowane w kartach bankomatowych i płatniczych. Prawdopodobnie mężczyzna ten starał się o pracę w tej firmie tylko po to, aby uzyskać konkretne informacje odnośnie zabezpieczeń. Gdy 47-latek był już w jej posiadaniu rozpoczął niezgodną z prawem działalność.

Za pomocą specjalistycznego sprzętu instalowanego w bankomatach na terenie całego kraju Grzegorz K. kopiował informacje z kart bankomatowych niczego nieświadomych klientów. Za pomocą mini kamer odczytywał kody pin przypisane do kart, a następnie przy użyciu sklonowanych kart wypłacał pieniądze na terenie całej Polski.

W ten sposób mężczyzna podrobił kilkaset kart i wypłacił pieniądze na kwotę ponad 600 tys. złotych. Sprawą zajęli się policjanci z sekcji poszukiwań wydziału kryminalnego KSP, którzy niezwłocznie zajęli się poszukiwaniem sprawcy tego przestępstwa.

Policjanci na podstawie zebranych informacji oraz własnej pracy operacyjnej, wytypowali potencjalne miejsca, gdzie mógł znajdować się mężczyzna. Ich praca przyniosła oczekiwane efekty. Gdy Grzegorz K. pojawił się w obserwowanym miejscu, funkcjonariusze natychmiast go zatrzymali. Mężczyzna nie krył swego zaskoczenia ich widokiem.

Poszukiwany listem gończym mężczyzna trafił do aresztu. Teraz za popełnione przestępstwa grozi mu od 5 do 25 lat pozbawienia wolności.
 

Powrót na górę strony