Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dobrze zabezpieczony ślad - wykryty przestępca

Data publikacji 22.11.2008

Dzięki profesjonalnie wykonanym oględzinom na miejscu zdarzenia i zabezpieczonym śladom linii papilarnych południowoprascy dochodzeniowcy bardzo szybko ustalili sprawcę kradzieży z włamaniem do sklepu wędkarskiego. Mężczyzna ukradł stamtąd 7 wędek. 19-letni Paweł S. został zatrzymany tuż po tym, jak w policyjnej bazie został zidentyfikowany odcisk palca włamywacza. Teraz grozi mu do 10 lat więzienia.

Miesiąc temu do komendy przy ulicy Grenadierów zgłosił się właściciel sklepu wędkarskiego z Saskiej Kępy, który zgłosił włamanie. Sprawca wybił szybę w oknie wystawowym i ukradł ze środka 7 różnych wędek o łącznej wartości 900 złotych. Na miejsce zdarzenia od razu udali się policjanci z sekcji dochodzeniowo-śledczej, w tym również technik kryminalistyki. Zabezpieczono ślady, które pozostawił po sobie włamywacz. W dalszej kolejności funkcjonariusze prowadzący sprawę skierowali zabezpieczone ślady do analizy do laboratorium kryminalistycznego. Tam okazało się, że w bazie danych figuruje już taki odcisk i należy on do 19-letniego Pawła S.

Na tej podstawie oraz po wykonaniu innych czynności operacyjnych, które potwierdzały, że to właśnie ten mężczyzna dokonał kradzieży z włamaniem do sklepu wędkarskiego, kryminalni przystąpili do zatrzymania. Podejrzewany Paweł S. wpadł w mieszkaniu. Był bardzo zaskoczony widokiem policjantów. Udawał, że nie ma pojęcia, o jakim włamaniu funkcjonariusze mówią. Sądził zapewne, że skoro nie został zatrzymany bezpośrednio po zdarzeniu, to już może czuć się bezkarny. Jak widać nic bardziej mylnego.

19-latek trafił do policyjnego aresztu. Po przeprowadzeniu wszystkich czynności przez dochodzeniowców mężczyzna zostanie przewieziony do prokuratury, gdzie prokurator podejmie decyzję o jego dalszym losie. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.
 

Powrót na górę strony