Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani z dużą ilością marihuany

Data publikacji 22.11.2008

Wrocławscy policjanci przechwycili blisko 550 porcji marihuany. Zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy mieli narkotyki. Jednego z nich zatrzymali w we Wrocławiu, drugiego natomiast w Świdnicy. Obaj podejrzani trafili do policyjnego aresztu. Policjanci sprawdzają czy zatrzymani także handlowali narkotykami.

Policjanci Sekcji dw. z przestępczością narkotykową komendy miejskiej we Wrocławiu w związku z podejrzeniem o posiadanie dużej ilości narkotyków, weszli do jednego z wrocławskich mieszkań. Podejrzenia okazały się słuszne. Funkcjonariusze na miejscu znaleźli sporą ilość marihuany. Część narkotyków była już poporcjowana i przygotowana do sprzedaży. Policjanci zabezpieczyli w mieszkaniu łącznie ponad 450 porcji tego narkotyku, dwie wagi elektroniczne i puste woreczki foliowe. Zatrzymali również w tej sprawie mieszkającego tam, 30-letniego mężczyznę.

W Świdnicy natomiast policjanci wrocławskiego oddziału prewencji zatrzymali 23-letniego mężczyznę, przy którym znaleźli kilkadziesiąt porcji marihuany. Mężczyzna wcześniej, na jednej z ulic, na widok policyjnego patrolu zaczął się nerwowo zachowywać. W pewnym momencie odrzucił przez barierkę na moście jakieś pudełko. Zostało ono zabezpieczone przez funkcjonariuszy. Okazało się, że w środku znajdowało się blisko 100 porcji, podzielonego w kilu woreczkach foliowych, narkotyku.

Obaj zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Za swoje czyny odpowiedzą przed sądem. Przypomnijmy, że za posiadanie narkotyków grozi kara do 3, a w przypadku znacznej ilości nawet do 8 lat pozbawienia wolności. W obu przypadkach policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności, również to czy zatrzymani także handlowali narkotykami.
 

Powrót na górę strony