Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Czy ojciec znęcał się nad 9-letnią córkę?

Data publikacji 22.11.2008

Nadużywał alkoholu. Z relacji dziewczynki wynika, że, gdy był pijany, bił ją drewnianą listewką. Tym razem dziewczynka o wszystkim opowiedziała opiekunce ze świetlicy osiedlowej. Ta natychmiast o swoich podejrzeniach zawiadomiła Policję. 47-letniego Arkadiusza L. zatrzymano. Miał prawie promil alkoholu we krwi. Usłyszał zarzut znęcania się nad córką. Sąd zastosował wobec niego 3-miesieczny tymczasowy areszt.

Popołudniu do świetlicy osiedlowej na Pradze Południe przyszła 9-letnia Beatka. Miała widoczne ślady pobicia na nogach. Gdy opiekunka zapytała się, jak to się stało, dziecko opowiedziało, że pięć dni wcześniej ojciec pobił ją drewnianą listewką. Z jej relacji wynikało też, że to nie był pierwszy raz. Twierdziła, że ojciec już wcześniej bił ją, kiedy był pijany. Opiekunka natychmiast zawiadomiła Policję.

Kilkanaście minut później do świetlicy zgłosił się Arkadiusz L., aby odebrać córkę. Był pijany. Wtedy zatrzymali go policjanci z Pragi Południe. Po przewiezieniu do komendy sprawdzono jego trzeźwość. Miał prawie promil alkoholu we krwi. 9-latkę natomiast zabrano do szpitala. Tam przeprowadzono badanie. Na szczęście dziewczynka nie musiała pozostać w szpitalu. Z uwagi na brak opiekuna prawnego, dziecko zostało umieszczone w specjalnym ośrodku opiekuńczym.

Policjanci z sekcji dochodzeniowej południowopraskiej komendy ustalali, czy ojciec znęcał się na córką. Przesłuchiwali świadków. Ich zdeterminowanie, aby wyjaśnić sprawę i zebranie dowodów pozwoliło na przestawienie mężczyźnie zarzutu. Wczoraj sąd zdecydował o zastosowaniu wobec niego trzymiesięcznego tymczasowego aresztowania.

 

Powrót na górę strony