Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Lepiej zapobiegać niż leczyć - wyjątkowy finał odprawy komendantów

Data publikacji 22.11.2008

Profilaktyka - to jedno z najważniejszych narzędzi Policji w walce z patologią i światem przestępczym. O tym dyskutowano w trakcie drugiego dnia narady służbowej komendantów jednostek organizacyjnych województwa mazowieckiego. Na zakończenie uczestnicy narady obejrzeli wyjątkowe przedstawienie, które przygotowali uczniowie jednej z płockich podstawówek.

Lepiej zapobiegać niż leczyć - to motto, jakie towarzyszyło podczas drugiego dnia narady służbowej kierownictwa mazowieckiej Policji. Na spotkanie zaproszono insp. Grzegorza Jacha twórcę programu profilaktycznego PaT, który przedstawił założenia tego programu. Opowiadał o znaczeniu działań profilaktycznych w walce z patologiami wśród młodzieży. O tym jaki wpływ ma profilaktyka na wzrost przestępczości. Program PaT działą już od trzech lat. Mazowsze jest obecnie liderem działań w ramach tego projektu. To właśnie na Mazowszu, w Płocku, odbył się III Przystanek PaT, natomiast IV będzie w lipcu w Garwolinie. Na Mazowszu działa wiele młodzieżowych grup teatralnych w ramach PaT. Liderami są Siedlce, Radom i Płock. Następnie zaprezentowany został film z III Przystanku PaT w Płocku.

Kolejnym punktem narady było wystąpienie głównego koordynatora Programu ds. Pomocy Ofiarom Przestępstw w gabinecie Rzecznika Praw Obywatelskich Doroty Krzysztoń. Tematem dyskusji była rola Policji w inicjowaniu wspólnych działań skierowanych przeciwko patologii społecznej.

Na zakończenie odprawy gospodarze przygotowali wyjątkową atrakcję. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 w Płocku zaprezentowali przedstawienie pt. "Czego Jaś się nauczy..."

Przestawienie to wierszowana historia małego Jasia, który dzielnie radzi sobie z wieloma zagrożeniami. Jego aniołem stróżem jest dzielnicowy, który zawsze służy swoją pomocą. Widzowie też zagrali w przedstawieniu. Komendanci wystąpili w roli uczniów, do których adresowane jest przedstawienie. Mimo lekkiego zmęczenia dwudniową odprawą, z pełną energią recytowali przygotowane hasła.

 

Powrót na górę strony