Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za włamania

Data publikacji 22.11.2008

Żagańscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku dwóch włamywaczy, którzy chcieli okraść stację paliw. Aresztowani mężczyźni podejrzewani są również o włamania do żagańskich sklepów mięsnych. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat więzienia.

Żagańscy dzielnicowi zatrzymali na gorącym uczynku dwóch młodych mężczyzn, którzy usiłowali włamać się do pomieszczenia biurowego na terenie stacji gazu. Włamywacze chcieli z pomieszczenia biurowego zabrać sprzęt komputerowy, telefony, olej silnikowy i inne akcesoria samochodowe o łącznej wartości 5 tys. zł. Zatrzymani włamywacze to dwaj 18-latkowie, mieszkańcy Żagania, którzy w przeszłości byli już notowani przez za czyny karalne.

W czasie 48 godzin od chwili ich zatrzymania policjanci zebrali dowody, które pozwoliły na przedstawienie mężczyznom dodatkowego zarzutu kradzieży z włamaniem do sklepu mięsnego w Żaganiu. Policjanci wystąpili także do Prokuratury Rejonowej w Żaganiu z wnioskiem o tymczasowe aresztowane zatrzymanych włamywaczy. Wczoraj sąd  zastosował wobec nich areszt tymczasowy.

Sprawa jest rozwojowa. Aresztowani mężczyźni są podejrzewani o włamania do jeszcze kilku obiektów handlowych, głównie sklepów mięsnych, z których kradziono pieniądze- tzw. pogotowie kasowe i artykuły spożywcze.

Kodeks karny za tego typu przestępstwa przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony