Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Czy znęcał się nad psem?

Data publikacji 22.11.2008

Policjanci z komisariatu w Iłowej odebrali psa właścicielowi, który na terenie swojej posesji trzymał go w bardzo złych warunkach. Policjanci złożyli również wniosek do władz samorządowych o wydanie decyzji w sprawie umieszczenia psa w schronisku.

W czwartek policjanci z Komisariatu Policji w Iłowej zostali zawiadomieni przez dziennikarkę jednej ze stacji telewizyjnych, że mieszkaniec Gozdnicy znęca się nad psem. Sygnał o niewłaściwym traktowaniu psa dziennikarka otrzymała pocztą elektroniczną.

Policjanci z komisariatu Policji w Iłowej przyjęli od dziennikarki zawiadomienie o przestępstwie znęcania się nad zwierzęciem i tego samego popołudnia pojechali na teren posesji, gdzie trzymany był pies. Warunki w jakich przebywał pies wskazywały na to, iż właściciel nie zapewnił zwierzęciu elementarnych warunków bytowania. Również wygląd psa świadczył o tym, że jest niedożywiony.

Policjanci przeprowadzili oględziny miejsca i  podjęli decyzję o tymczasowym odebraniu czworonoga właścicielowi. Pies został umieszczony w przejściowym schronisku dla zwierząt. Policjanci wszczęli dochodzenie w sprawie znęcania się nad zwierzęciem. Został już powołany biegły lekarz weterynarii oraz skierowany wniosek do władz samorządowym, w sprawie wydania decyzji administracyjnej o umieszczeniu psa w schronisku. O dalszym losie zwierzęcia zdecyduje sąd.

Za znęcanie się na zwierzęciem właścicielowi grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do roku.

 

Powrót na górę strony